آگهی» موضوعات جدید پایان نامه

دانلود مقاله

 رپرتاژ» دانلود مقاله در سایت پیپور دلویر به صورت رایگان مقاله دانلود کنید. ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی

بر گزیدن موضوعات مناسب وجدید برای پایان نامه یامقاله دررشته های گوناگون

به وجود امدن یک سوال در ذهن پزوهش گر  ابتدایی ترین و اصلی ترین مرحله برای ایجاد یک پژوهش می باشد. ورفع کمبود ها وپاسخ به این  گونه پرسش ها مقصد نهایی می باشد قبل از همه چیز باید پرسش وحوزه ان معلوم بشود  .بسیاری از تحقیقات باعث بر طرف شدن بسیاری نقص ها می شود پس قرار گرفتن در این مسیر تحققیقاتی پژوهشی جذاب ودر عین حال نیاز مند انرژی و زمان می باشد اما پژوهشگر باید درمورد موضوع تحقیقاتی خود به خوبی اطلاعات کسب کند ودر زمینه ای فعالیت کند که نیاز جامعه ی علمی در ان می باشد.

برای انتخاب موضوع مناسب باما همراه باشید.

در این مسیر صبور باشید

قبل از هر گونه اقدامو تصمیم گیری اندکی تحقیق  کنید. شاید قبل از شما فرد دیگری موضوعی مشابه با موضوع شما  به ذهنش رسیده باشد و پاسخ را پیدا کرده باشد و یا مطلبی که در ذهن شماست به دلایل مختلف قابل انجام  نیستند.

با توانایی ها و قابیلیت های خود اشنا شوید

به این موضوع توجه داشته باشیدکه شما با انتخاب یک  تحقیق خود را موظف  به انجام  دادن آن می نمایید. پس قبل از هرکاری در  ابتدا باید توانایی های خود را  با توجه به پژوهش مورد نظر مور قیاس قرار دهید. اگر توانایی انجام تحقیق را دارید . انتخاب شما انتخابی درست می باشد.

از نگاه های کلی به موضوعات وبحث درمورد انها به پرهیزید

 موضوع منتخب شما نباید بگونه ای کلی باشد که بتوان در مورد ان کتاب نوشت

موضوعات بین رشته ای

 انتخاب موضوعات بین رشته ای انتخاب مناسبی میباشد . به عنوان مثال، تعیین نیازهای آموزشی کارکنان،  بهبود مولفه های موثر بر اجتماعی سازی، تعیین استراتژی  های کلان سازمان، طراحی برنامه ها،نیاز سنجی پژوهشی و تعیین اولویت ها، ارزیابی عملکرد بوسیله روشهای fuzzy-QFD، ANP، fuzzy-ANP، AHP، fuzzy-AHP ،DEA ، Goal Programmingو شبکه های عصبی هر کدام می تواند یک مقاله آی اس آی باشد. بعضی اوقات تصور می شود که نوشتن مقاله در فنی مهندسی راحت تر از علوم انسانی می باشد. آگهی» ترجمه مقاله

 دانشجویان رشته های علوم انسانی گزینه های  بیشتری برای انتخاب موضوع دارند. مثال بالا را با دقت بررسی کنید. می توانیم با موضوع های بالا نزدیک به ۵۰ مقاله آی اس آی بنویسیم. یکی از اساتید  بیان می کرد که:  در رشته شیمی یک نفر یک گرم طلا را با ماده ای دیگر مخلوط می کند و  درمورد نتیجه اش  یک مقاله آی اس آی چاپ می کند و فرد دیگر می آید همان آزمایش را با دو گرم طلا انجام می دهد و یک مقاله آی اس آی دیگر چاپ می کند. واقعا چنین چیزیدرست نیست، در علوم مهندسی و پایه برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد که آنرا بکار می گیرند و یا منتظر می شوند که پیشرفت علم به جواب آن  موارد برسد. اما، در علوم انسانی بسته با تعریف ما از مساله جوابهای مختلفی بدست می آیند و گاهی اوقات تعریف مساله نسبی می باشد که هیچ گاه برای آن جوابی پیدا نمی شود.

 مطالب مرتبط» دانلود رایگان مقاله

از سایر افراد ودوستان خود نیز کمک بخواهید

 بهتر است ما هم اندکی دید فنی در مورد مسائل بدست اوریم و با این دید به سراغ مسائل که می خواهیم آنها را حل کنیم برویم.  از دوستان  می توان به بهترین نحو برای مقاله استفاده کرد واز انان کمک گرفت.  با هم بحث کنید و ببینید با  کنار هم قرار دادن مباحث روز در هر دو رشته به چه چیز هایی می توان دست پیدا کرد. بیشتر از بچه های آمار، مدیریت صنعتی و صنایع می توان برای روش های جدید کمک گرفت.

به علایق خود توجه داشته باشید

مسیر مناسب دیگر  برای یافتن موضوع مناسب، مسائلی است که  موردعلاقه  شماست . در مورد آن فکر می کنید و به راه حل هایی مناسب  می رسید. حال از افرادی که در رشته ها ی دیگر هستند، و روش های مختلفی  را بکار گرفته اند بخواهید برای ساماندهی مقاله در قالب آن روش  های تحقیق به شما کمک کنند. علاقه باعث می شود انگیزه داشته باشید و تلاش کنید، حتی گاهی به اکتشافات بزرگ نیز  می انجامد. پس فراموش نکنید موضوع خود را با توجه به علاقه  بر گزینید مجله های مطرح را برسی کنید

مبتدیان در نوشتن مقاله باید مجلات معتبر رشته خودشان را جستجو و پیدا کنند. بعد کل مقالات دو سال اخیر هر مجله را بخوانند، در این صورت  به خوبی متوجه می شوند  که هر مجله چه نوع مقالاتی را چاپ می کنند؛ مثلا، بعضی از مجلات به آمار و ارقام اهمیت بالایی می دهند، ولی بعضی دیگر تحلیل نویسنده و نتیجه گیری برای آنها دارای اهمیت بالایی می باشد در این حالت سعی کنید انچه را به ذهنتان می رسد را در همان قالبی که مجله می خواهد ارایه کنید.

 ابتدایی ترین اطلاعات را جمع اوری کنید

جستجو در اینتر نت می نواتند راه کار مناسبی باشد. اگر می خواهید تحقیقی را انجام دهید باید درمورد آن کمی دانش داشته باشید. پس در اینتر نت جستجو انجام دهید.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • -